Jaki wybrać blender do domu?

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że żadnego konkretnego modelu blendera nie będę polecał. Ten wpis nie jest reklamą żadnego konkretnego produktu, jest tylko poradnikiem jak wybrać blender, który naprawdę nam się przyda i wykorzystamy go w stu procentach. Nie będę także faworyzował żadnej marki, ponieważ obecnie nawet jak kupisz przedmiot naprawdę „dobrej” marki to może okazać się naprawdę niezłym bublem. Przykład z życia: młynek do kawy marki Bosch po miesiącu używania jęczał jak gwałcona świnia(nie jest to żadne oczernienie firmy, tylko moja osobista opinia).

Budżet

Najpierw musimy określić budżet jaki możemy wydać na nasz nowy sprzęt. Wiadomo, że będą to czytały osoby, które nie martwią się ceną urządzenia tylko parametrami, ale są także osoby które chcą kupić naprawdę dobry sprzęt nie dużej cenie. Na przykład ja jestem taką osobą, dla mnie najważniejszą zaletą produktu jest jego przydatność. Im coś jest droższe to wcale nie musi być lepsze. Ceny blenderów jakie nas interesują wahają się od 25 do prawie 1000 złotych.

Blender kielichowy czy ręczny?

To jest jedno z najbardziej podstawowych pytań jakie powinniśmy sobie zadać. Blendery kielichowe cechują się większą mocą niż blendery ręczne przez co rozbijanie twardych produktów np. kostek lodu nie powinno stanowić problemu dla prawie każdego produktu z tej kategorii. Wadą takiego blendera może być problem z miksowaniem np. większej ilości zupy na krem, a przelewanie zupy i miksowanie po litrze jest trochę bezsensowne. Zaletą blenderów ręcznych mogą być jego możliwości przechowywania, jest nieco mniejszy co w przypadku mieszkania w bloku robi znaczącą różnicę. Różnice w cenie nie są zbyt wielkie. Jeśli wybierzemy blender ręczny ze szczelnym pojemnikiem(dzbanek), który możemy do niego przymocować to sądzę, że wybór takiego ręcznego blendera będzie bardziej optymalny.

Moc blendera

Moim zdaniem nie warto nawet zawracać sobie głowy blenderami, które mają moc 500 W i poniżej. Takie blendery po jakimś czasie mają problemy z rozbiciem mrożonych owoców, warzyw oraz kostek lodu. Oszczędność na prądzie nie będzie zbyt duża, ponieważ słabszymi blenderami będziemy musieli po prostu dłużej miksować. Takie urządzenie nie chodzi non stop więc nie warto patrzeć na moc w perspektywie oszczędzania pieniędzy na zużytym prądzie. Pomijam tutaj urządzenia na akumulator, których moim zdaniem nawet nie warto rozważać, chyba że będziemy biegali po podwórku i straszyli dzieci.

Obudowa blendera

Na rynku są dostępne blendery z obudową z plastiku oraz ze stali nierdzewnej. Blendery ze stali ładniej wyglądają, są cięższe oraz nie żółkną(dotyczy obudów z plastiku koloru białego), są także odpowiednio droższe. Co ja bym wybrał? Jeśli zależałoby mi na cenie to wybrałbym blender z obudową plastikową ale innego koloru niż biały, zaś jeśli nie zależałoby mi na cenie to wybór pada na stal nierdzewną. Chyba, że różnica w cenie byłaby zbyt niska to wybór padłby na stal.

Regulacja szybkości blendera

Niektóre produkty spożywcze potrzebują szybszego zmielenia, a niektóre wolnego. Dlatego warto wybrać taki blender, który pozwoli na 3-4 opcje szybkości plus ewentualny przycisk turbo(taki 5 bieg). Na rynku są także urządzenia z przyciskami, które im mocniej naciśniemy tym szybciej blender będzie miksował. Ciekawe rozwiązanie o ile taka płynna regulacja prędkości w pewnym momencie nam się nie zepsuje.

Konserwacja i mycie blendera

Blender powinno się łatwo i szybko myć pod bieżącą wodą. Możliwość wsadzenia pojemników czy końcówek miksujących do zmywarki będzie dodatkowym atutem, praktycznie przy większości dostępnych urządzeń na rynku jest taka możliwość. Oczywiście części w której jest zamontowany silnik nie myjemy, a jedynie przecieramy obudową wilgotną szmatką.

Dodatkowe akcesoria do blendera

Ważnym elementem są dodatkowe akcesoria, ponieważ często one decydują o wyborze blendera. Producenci dają możliwość dokupienia akcesoriów, ale są one droższe niż kupimy je w zestawie z blenderem.
Ważnym elementem przy wyborze ręcznego blendera jest fakt posiadania dodatkowego pojemnika, dzięki któremu nasze urządzenie posiada funkcje blendera kielichowego oraz zwykłego miksera.
Drugim ważnym dodatkiem są końcówki miksujące. Ważne, aby ich obudowy były zrobione ze stali, ponieważ często obijamy ich zakończenia przez co mogą ulec uszkodzeniu.
Jeśli lubimy spienione mleko(do kawy, ciast czy innych przetworów) to końcówka do spienienia idealnie się nada.
Jeśli nasz blender ma także spełniać funkcje miksera to ważnym elementem jest końcówka do ubijania.
Zasłony na ostrza lub podobne elementy to tylko drobiazg i nie powinien przesądzać o wyborze urządzenia. Po jakimś czasie i tak przestaniemy z większości korzystać.

Nie polecę żadnego konkretnego modelu, po przeczytaniu tego krótkiego artykułu powinniśmy już mieć zarys jaki blender będzie nam przydatny. Poniżej znajdziecie link do jednej z popularnych porównywarek gdzie na pasku bocznym będzie mogli wybrać konkretne cechy i funkcje naszego wymarzonego urządzenia.