Koniec z nudnymi stylami modowymi

Mimo iż moda daje wielkie pole do popisu, nawet te z nas, które doskonale orientują się we wszelkich trendach i śledzą nowe kolekcje, mogą czuć się nieco znudzone. Nic w tym dziwnego, bo nawet najwięksi projektanci ciągle od siebie kopiują – jeden z nich narzuca jakiś trend, a reszta stara się do tego dostosować. Sieciówki, w których ubiera się większość z nas, ochoczo to podchwytują. Efekt? Wyglądamy jak klony i nawet jeśli na ubrania wydajemy wiele i kupujemy je często, może to nie zaspokajać naszych gustów oraz sprawiać, że czujemy niedosyt, chcemy wyróżnić się z tłumu. Sposobów na to jest wiele, ale potrzebna jest przede wszystkim kreatywność, duża doza wyobraźni, a także pewien talent do wyszukiwania niebanalnych rzeczy i łączenia ich od razu w głowie, by nie kupować przypadkowych, nieprzydatnych do niczego elementów.

Szczególnie odważne i głodne modowych wrażeń kobiety powinny sprawdzić się w stylizacji, którą niektórzy określają mianem „neoplastikon”. Jeśli zdecydujesz się na ubrania i dodatki, jakie styl ten przewiduje, na pewno nie przejdziesz w nim zauważona, niestety jednak, stylizacje te mają pewne wady. Przede wszystkim możesz mieć problem ze znalezieniem odpowiednich rzeczy (ale dla wielu osób wyszukiwanie perełek, które potem można z dumą obnosić, to właśnie największa frajda!), a poza tym sztuczne materiały nie zawsze są miłe w użytkowaniu.

Czym charakteryzuje się ten styl? Przewiduje wszystko, co sztuczne, a także dziwne, trochę podobne do strojów Lady Gagi. Jeśli retro, to udziwnione, jeśli kolory, to syntetyczne, energetyczne i często jaskrawe (nie obawiaj się, nie musisz do pracy ubierać się na pomarańcz, pastele również mogą być, ale w połączeniu z odpowiednimi materiałami, przede wszystkim lśniącymi, metalicznymi, połyskującymi i…sztucznymi). Dodatki również wskazane są sztuczne – plastikowe, lakierowane i bardzo kolorowe, pudełkowe torebki, plastikowe oprawki do okularów (najlepiej w okrągłym kształcie, nawiązującym do retro).

Najbardziej wyraziste w tym stylu powinny być detale, dlatego każda z nas może go przemycić nawet do swych codziennych stylizacji. Wystarczy zaopatrzyć się w metaliczne ćwieki i ozdobić nimi np. prostą mini czy torebkę, błyszczący top czy metaliczne buty, noszone nie tylko na przykład na imprezy, ale na co dzień.