Gdzie wyjechać na wymarzone wakacje?

Wiele osób na wymarzonych wakacjach szuka przede wszystkim słonecznej pogody oraz komfortowego wypoczynku, który pozwoli zapomnieć o trudach dnia codziennego. Najlepiej by było jeszcze, aby do tego wyjazd wakacyjny nie zrujnował wszystkich rodzinnych finansów. Doskonałym rozwiązaniem na niezbyt drogi, a za to bardzo atrakcyjny wyjazd wakacyjny jest królowa greckich wysp, czyli Korfu.

Jak dotrzeć na Korfu?

Na wyspę najlepiej jest dostać się drogą lotniczą – z największych lotnisk w kraju kursują regularne połączenia. Podróż jest dosyć krótka i nie powinna trwać więcej niż dwie i pół godziny. Dokonując wcześniejszej rezerwacji na bilety lotnicze można uzyskać atrakcyjne rabaty cenowe, które znacznie obniżą koszty wakacyjnego wyjazdu.

Jakie atrakcje warto zobaczyć na Korfu?

Korfu co warto zobaczyć? – Greckie wyspy znane są przede wszystkim z pięknych plaż oraz niesamowitych klifów. Każdy przewodnik opisuje Korfu jako jedną z najbardziej atrakcyjnych greckich wysp. Wypoczywając na niej warto zobaczyć między innymi wystawy miejscowych ośrodków muzealnych, drogę dwudziestu pięciu serpentyn, Kassiopi, Cape Drastis czy Angelocastro.

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

Na wyspie nie brakuje również miejsc, w których można uprawiać różne dyscypliny sportu. Bez trudu można tu znaleźć między innymi liczne boiska sportowe, pola golfowe czy wypożyczalnie sprzętu wodnego. Okoliczne wzniesienia są doskonałym miejscem na długie spacery. Wieczorami można odetchnąć w lokalnych restauracjach serwujących przepyszne jedzenie. Znajdzie się również gratka dla miłośników dobrej zabawy. W największych ośrodkach turystycznych na wyspie nocne zabawy trwają do białego rana.

Odkryj więcej atrakcji i ciekawych miejsc wartych zobaczenia na stronach Wikipedii – kliknij, aby przejść.