Korfu – rajska wyspa

Korfu to przepiękna, górzysta, grecka wyspa, która od dawna przyciąga swoim urokiem wielu turystów. Położona w północnej części Morza Jońskiego, charakteryzuje się łagodnym klimatem. Ta wyjątkowa wyspa zachwyca zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, niebiańskimi plażami i niezwykłą architekturą.

korfu przewodnik po wyspie

Profesjonalny przewodnik po wyspie Korfu. Doświadcz atrakcji, odwiedź ciekawe miejsca, udaj się w podróż promem z Korfu do Albanii

Atrakcji na Korfu nie brakuje. W wyborze miejsc wartych zobaczenia, pomoże nam przewodnik po wyspie. Jest kilka miejsc, które trzeba koniecznie odwiedzić. Należy do nich niewątpliwie Kerkyra – stolica wyspy, której niezwykła starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W samym centrum starówki położony jest największy w Europie plac – Esplanada, który łączy w sobie część miejską, obfitującą w zabytki oraz park. Wśród wartych odwiedzenia miejsc w stolicy jest również pałac św. Jerzego i św. Michała, a także wenecka twierdza oraz muzeum bizantyjskie i archeologiczne.

Do obowiązkowych punktów zwiedzania podczas pobytu na Korfu należy zaliczyć przylądek Cape Drastis. Jest to najdalej wysunięta na północ część wyspy. Niesamowite widoki zapewniają białe klify, wyrastające z lazurowej wody Morza Jońskiego, fantastyczna plaża oraz skaliste wysepki.

Na miłośnikach architektury niesamowite wrażenie zrobią z pewnością ruiny majestatycznego zamku Angelocastro, który wybudowany w XII wieku pełnił przez wiele lat funkcje obronne i obserwacyjne. Ze wzgórza na którym jest położony, roztacza się niezapomniany widok.

Kiedy już zwiedzimy całą wyspę, możemy udać się do położonej w bliskiej odległości Albanii. Promy kursują regularnie. Wycieczka Korfu – Albania trwa kilkadziesiąt minut i stanowi nie lada gratkę turystyczną. Kolejnym ciekawym doświadczeniem mogą być rejsy na Paxos. Paxos jest niewielką wyspą położoną niedaleko Korfu.

Wycieczki po wyspie to nie tylko starożytne zabytki, kościoły i muzea, to przede wszystkim cudowne widoki i rajskie plaże. Do najpiękniejszych należy zaliczyć Porto Timoni, Mirtiotissa Beach i plaza Paleokastritsa. Każda z nich jest wyjątkowa i przyciąga wielu turystów.

Jak widać atrakcje na Korfu są niezapomniane. Warto więc spędzić na niej wakacje. Z pewnością wrócimy z masą niezapomnianych wrażeń.