Kto może skorzystać z domu opieki?

Nie da się ukryć, że wiele osób wymaga szczególnej troski i opieki. Zapewnienie właściwej pielęgnacji jest często zadaniem przerastającym możliwości rodziny. W takiej sytuacji warto poszukać dobrego domu opieki.

Domy opieki przeznaczone są dla wszystkich osób wymagających stałej pomocy, zarówno tej medycznej, jak i dotyczącej codziennych czynności. Dom seniora jest miejscem przeznaczonym dla osób starszych, które cierpią z powodu demencji, choroby Alzheimera i Parkinsona oraz mają trudności z poruszaniem się, utrudniające samodzielne funkcjonowanie. Dom opieki może także okazać się dobrym rozwiązaniem w przypadku osób niepełnosprawnych pod względem fizycznym i intelektualnym, dając im możliwość korzystania z pomocy lekarskiej, a także przede wszystkim odpowiedniej rehabilitacji, która ma duże znaczenie dla jakości ich życia.

Skorzystanie z domu opieki może być trudną decyzją, warto jednak wziąć pod uwagę wszystkie zalety, które wiążą się z takim rozwiązaniem, na przykład stałą pomoc lekarzy i pielęgniarek.