Powiedz „nie” plastikowym butelkom dzięki dzbankom filtrującym.

Współczesny świat pędzi a zmieniające się trendy starają się za nim nadążyć. Wszystko musi być obecni „fit” i „eko”. Dlatego też producenci wychodzą naprzeciw tego typu potrzebom i umożliwiają między innymi picie wody z kranu niczym najlepszej jakości wody źródlanej. Jak to możliwe? Oczywiście z pomocą przychodzą nam takie udogodnienia jak filtry do wody czy dzbanek filtrujący (dowiedz się więcej).

Do niedawna, panowało przekonanie, że picie wody z kranu jest niezdrowe i może wywołać różne choroby. Producenci wód mineralnych do dziś prześcigają się w swoich ofertach, byle tylko zdobyć klienta. Jednak woda w plastikowych butelkach zyskała w ostatnim czasie godnych przeciwników, do których możemy zaliczyć na przykład uzdatniacz wody oraz zmiękczacz wody (dowiedź się jak działają). Jak to działa? Głównym zadaniem uzdatniacza jest doprowadzenie wody wodociągowej do takiego stanu, aby można było bez obaw ją spożywać bezpośrednio z kranu. Chodzi tutaj przede wszystkim o usunięcie z niej nadmiaru chloru, przez który zmienia się smak i zapach. Może to przeszkadzać niektórym osobom, dlatego warto o to zadbać. Po co w takim razie zmiękczacz? Nie od dziś wiadomo, że twarda woda powoduje uszkodzenia pralek oraz innych urządzeń AGD. Może ona wywołać poważne awarie, a tym samym spore utrudnienia w funkcjonowaniu gospodarstwa domowego. Zmiękczanie wody jest zatem działaniem prewencyjnym.

Ekologiczny tryb życia wskazuje na usunięcie plastikowych butelek z domów i mieszkań. Nie jest to zadanie trudne, zwłaszcza, że dziś praktycznie każdy może w swoim gospodarstwie domowym wykorzystać działanie procesu o nazwie odwrócona osmoza. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod uzdatniania wody, którą można zastosować w zaciszu domowym. Ponadto warto również zainwestować w nowoczesne filtry wody oraz dzbanek filtrujący. Dzięki nim, w prosty sposób sprawimy, że woda płynąca z kranu stanie się tak samo wartościowa jak ta kupowana w sklepach. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż dzięki niemu znacznie zmniejszamy zużycie plastiku, a dzięki temu chronimy środowisko.