Co nam daje kurs groomingu?

W Polsce w ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się strzyżenie psów. Przede wszystkim właściciele chcieli by, aby ich psy wyglądały jak najlepiej, ale często psy są strzyżone z czysto praktycznych powodów. Dotyczy to głownie tych długowłosych. Najbardziej uciążliwe jest wyprowadzanie psa długowłosego jesienią, zimą i wczesną wiosna, kiedy na podwórku jest dużo błota. W takiej aurze zawsze po spacerze czeka nas wycieranie sierści.

Na tej fali popularności powstało wiele profesjonalnych salonów groomerskich. Jest to dobra okazja do tego, aby założyć własny salon, albo zatrudnić się u kogoś. Ale aby móc pracować jako groomer, powinniśmy ukończyć kurs groomerski.

Co nam daje kurs groomingu?

Kurs groomingu daje nam szeroką wiedzę z zakresu tego, w jaki sposób strzyc psy. Jakie są aktualne trendy (bo owszem i tutaj takie występują), jak strzyc niektóre rasy (które mają specyficzną sierść) oraz jak nie strzyc niektórych ras (może się to skończyć dla niektórych źle). Należy pamiętać, że chociaż u wielu psów sierść została wykształcona w trakcie hodowli, to są takie rasy gdzie sierść wykształciła się ewolucyjnie, i ingerując zbyt mocno w taką sierść, możemy zrobić psu krzywdę. Profesjonalny kurs groomingu znajdziesz pod tym adresem: http://www.groomer.com.pl/pol_m_kurs-groomingu-161.html

Oprócz strzyżenia dobry groomer zna również zachowania psów. Wie w jaki sposób podejść do zwierzęcia i czego nie robić, aby zwierzę nie zaatakowało. Dobry groomer będzie wiedział kiedy odstąpić od strzyżenia, pomimo zapewnień właściciela, że „on nie gryzie”. Dobry groomer wie, że dla psa wizyta u groomera wiąże się często z dużym stresem (szczególnie pierwsza). Wie również że niektóre psy się do groomera przyzwyczajają, ale są i takie przy których zawsze trzeba być czujnym.