Co nam daje kurs groomingu?

W Polsce w ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się strzyżenie psów. Przede wszystkim właściciele chcieli by, aby ich psy wyglądały jak najlepiej, ale często psy są strzyżone z czysto praktycznych powodów. Dotyczy to głownie tych długowłosych. Najbardziej uciążliwe jest wyprowadzanie psa długowłosego jesienią, zimą i wczesną wiosna, kiedy na podwórku jest dużo błota. W takiej aurze zawsze po spacerze czeka nas wycieranie sierści.

Na tej fali popularności powstało wiele profesjonalnych salonów groomerskich. Jest to dobra okazja do tego, aby zostać psim fryzjerem w krakowie, albo zatrudnić się u kogoś. Ale aby móc pracować jako groomer, powinniśmy ukończyć kurs groomerski.

Co nam daje kurs groomingu?

Kurs groomingu daje nam szeroką wiedzę z zakresu tego, w jaki sposób strzyc psy. Jakie są aktualne trendy (bo owszem i tutaj takie występują), jak strzyc niektóre rasy (które mają specyficzną sierść) oraz jak nie strzyc niektórych ras (może się to skończyć dla niektórych źle). Należy pamiętać, że chociaż u wielu psów sierść została wykształcona w trakcie hodowli, to są takie rasy gdzie sierść wykształciła się ewolucyjnie, i ingerując zbyt mocno w taką sierść, możemy zrobić psu krzywdę. Profesjonalny kurs groomingu znajdziesz pod tym adresem: http://www.groomer.com.pl/pol_m_kurs-groomingu-161.html

Oprócz strzyżenia dobry groomer zna również zachowania psów. Wie w jaki sposób podejść do zwierzęcia i czego nie robić, aby zwierzę nie zaatakowało. Dobry groomer będzie wiedział kiedy odstąpić od strzyżenia, pomimo zapewnień właściciela, że „on nie gryzie”. Dobry groomer wie, że dla psa wizyta u groomera wiąże się często z dużym stresem (szczególnie pierwsza). Wie również że niektóre psy się do groomera przyzwyczajają, ale są i takie przy których zawsze trzeba być czujnym.