Dobra maszynka do strzyżenia psów i solidne nożyczki

Wybierając nową maszynkę do strzyżenia psów warto w pierwszej kolejności zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału jest ona wykonana. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście silikonowa maszynka do strzyżenia psów, która ma przynajmniej 45 watów. Bardzo ważną kwestią jest także cicha praca maszynki. Niestety wiele psów jet bardzo wrażliwych na nieprzyjemny dźwięk wydobywający się z maszynki, dlatego też strzyżenie może być utrudnione. Ciche i niezawodne maszynki może nam zaproponować każda rzetelna hurtownia groomerska. Jeżeli w okolicy nie mamy niestety żadnej stacjonarnej hurtowni, to warto skorzystać z hurtowni internetowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Maszynka wykończeniowa

Warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby kupić przede wszystkim porządną maszynkę wykończeniową. To właśnie ona musi być niesłychanie precyzyjna, ponieważ wykorzystywana będzie głównie do strzyżenia okolic uszu i stóp psa. Warto inwestować w sprzęt od renomowanych producentów, dzięki czemu będziemy mieć 100% pewność, że będzie nam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Zadbać warto także o solidny stół groomerski, który znacząco ułatwi strzyżenie.

Solidne nożyczki

Jeżeli chodzi o same nożyczki to warto jak najszybciej zaopatrzyć się w dwa zupełnie różne modele. Pierwsze to nożyczki proste, a drugie to tzw. nożyczki degażowe. Początkujący groomerzy powinni pracować przede wszystkim na dwustronnych degarzówkach, które są bardzo uniwersalne. Warto inwestować głównie w markowe nożyczki „bezpieczne”, w których to czubek został specjalnie zaokrąglony. Dzięki takim nożyczkom zniweluje się ryzyko nieumyślnego zranienia czworonoga.